Днепропетровская обл., г. Каменское, ул. Торговая, 2

0569553000

http://ua.sweetondale.cz

Новости

  • ЧЕК-ЛИСТ: 6 КРОКІВ ДО УТЕПЛЕНОЇ ВІДМОСТКИ

    Фундамент зазнає серйозних навантажень від опадів навіть при низькому рівні грунтових вод. Весь об'єм води з покрівлі під час дощу потрапляє до основи будинку, особливо при відсутності системи водовідведення. Важливо враховувати і наявність талої води. У глинистих ґрунтах вона не встигає відійти, замерзає при від'ємних температурах, розширюється і тисне на стінки фундаменту. Завдання відмостки - відвести воду від будинку.
    Теплоізоляція в цьому випадку грає роль додаткового захисту фундаменту від промерзання. Технологія монтажу утепленої відмостки складається з декількох етапів. Розберемося більш детально у процесі облаштування відмостки та її утеплення на прикладі з використанням екструзійного пінополістиролу.
    Виїмка грунту
    На першому етапі по периметру будинку необхідно зробити виїмку ґрунту. Ширина траншеї зазвичай становить 80-100 см при нормально несучих грунтах, а глибина - близько 20-40 см.
    Для визначення ширини відмостки необхідно враховувати довжину виступу даху за периметр стін: відмостка повинна бути ширшою мінімум на 20 см. Вибираючи ширину відмостки варто також врахувати і зручність для мешканців будинку, особливо якщо її планується використовувати в якості доріжки.
    Глибина траншеї залежить від типу грунту і розташування самого фундаменту. Якщо грунт пучинистий, фундамент не утеплений, або неглибокий, то виїмку ґрунту потрібно робити мінімум на 40 см. На етапі виїмки також можна обробити грунт гербіцидами, які захистять відмостку від проростання бур'янів.
    Влаштування зливової каналізації
    Відведення дощової води можна зробити декількома способами. Найпростіший - встановити по периметру будинку пластикові дощоприймачі. Пластикові лотки укладаються по краю відмостки і закриваються гратами, які захищають конструкцію від сміття. При засміченні такий дощоприймач легко прочистити - потрібно лише зняти решітку і прибрати бруд, що накопичився.
    Існує і закритий спосіб монтажу дощоприймача. У цьому випадку на дно траншеї укладається система з каналізаційних труб з водоприймачами у вигляді коробів, розташованих безпосередньо під кожною водостічною трубою.
    Укладання піщаної подушки
    Для будь-якої відмостки потрібна міцна основа. У нашому випадку її роль виконує піщана подушка. Не варто відразу укладати піщану подушку цілком. Відсипання подушки піском необхідно проводити поетапно - шар за шаром. При цьому важливо врахувати, що якісно утрамбувати можна шар піску товщиною не більше 5-10 см. Кожен окремий шар необхідно проливати водою і ретельно трамбувати.
    Обов'язково на цьому етапі формується ухил, його кут може становити від 2 до 5%.
    Монтаж утеплювача
    Ефективним матеріалом для утеплення відмостки слугують плити XPS. Вони міцні, зберігають свою геометрію під навантаженням, не бояться вологи і не гниють.
    До того ж саме теплоізоляція XPS володіє одним з найнижчих коефіцієнтів теплопровідності. Так, XPS SWEETONDALE CARBON ECO 50 мм має показник теплопровідності на рівні 0,034 Вт/(м • К).
    Плити XPS мають спеціальну L-кромку. Це означає, що вони стикуються між собою, утворюючи суцільний шар теплоізоляції. Монтаж плит проводиться з дотриманням ухилу впритул до утепленого цоколю. Далі можна переходити до монтажу дренажного шару.
    Монтаж дренажної мембрани
    При влаштуванні так званої м'якої відмостки, в якій фінішним шаром слугує плитка, газон або шар щебеню, поверх XPS необхідно укласти профільовану мембрану з шаром геотекстилю. Вона укладається виступами вгору і виконує дренажну функцію. На такій мембрані вода не затримується, а швидко йде по каналах між виступами. Термоскріплений геотекстиль не замулюється, при цьому відіграє роль ефективного фільтра.
    Мембрана розкочується прямо поверх утеплювача XPS. Напуски полотен повинні складати 100-120 мм, при цьому їх необхідно обов'язково скріпити. Найпростіше це зробити за допомогою самоклеючої стрічки PLANTERBAND. Напуски геотекстилю також склеюються клейкою поліпропіленової стрічкою. Близько 100-150 мм мембрани необхідно завести на цокольну частину будівлі і прикріпити за допомогою пластикових дюбелів.
    Фінішний шар
    Один з найпростіших варіантів виконання фінішного покриття - поверх мембрани зробити відсипку з гравію розміром 20-40 мм. При бажанні можна виконати відсипку піском і укласти тротуарну плитку, бруківку, натуральний камінь або засипати землею і посіяти газон.

  • УТЕПЛЕНИЙ ФІНСЬКИЙ ФУНДАМЕНТ - ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ

    Фундамент - основа будь-якої будівлі. Від його жорсткості, міцності та стійкості до навантажень залежить довговічність всієї конструкції. В даний час у приватному житловому будівництві існує цілий ряд технологій зведення фундаменту, які себе успішно зарекомендували. Серед них - мілкозаглиблені стрічкові фундаменти, пальово-гвинтові, утеплена шведська плита. Крім цього, сьогодні набирає популярність і ще одна система - утеплений фінський фундамент (УФФ). Про переваги фундаменту по типу УФФ, особливості його влаштування ми і поговоримо у цій статті.
    Конструкція УФФ вже давно користується успіхом у Північній Європі, для якої характерні мерзлі грунти, вплив сил морозного здимання. До того ж вона в повній мірі відповідає тренду на енергоефективність. У країнах ЄС збереження ресурсів - питання не другорядне, витоки тепла в буквальному сенсі б'ють по бюджету домовласників. З цієї причини в Європі дуже популярні енергоефективні технології зведення фундаментів: як, наприклад, добре знайома нашим будівельникам утеплена шведська плита і поки ще маловідома система - утеплений фінський фундамент.
    Чому фінський? Зв'язок з цією північною країною пояснюється просто. Кілька років тому користувач одного відомого будівельного форуму вирішив поставити власний будинок на фундамент, про який чув від брата, який займався будівництвом у Фінляндії.
    Характерною особливістю УФФ є поєднання декількох добре знайомих професіоналам рішень: мілкозаглибленого стрічкового фундаменту і утепленої фундаментної плити з вбудованою системою інженерних комунікацій і теплих підлог.
    Наявність вертикального шару теплоізоляції між стрічковою частиною фундаменту і бетонною підлогою відповідає за високий рівень енергоефективності. Утеплювач укладається від підошви фундаменту і до верхньої межі стрічкової частини, замикаючи тепловий контур. Для теплоізоляції вертикальної конструкції фундаменту не потрібні високі показники міцності XPS, як, наприклад, під плитою, де утеплювач відчуває навантаження від самої плити, несучих конструкцій, меблів та ін. Для утеплення вертикальної частини стрічкового фундаменту підійдуть плити XPS CARBON ECO. Він не боїться вологи, захищає конструкцію від промерзання і зберігає форму протягом усього терміну експлуатації.
    Шар теплоізоляції дозволяє позбутися містків холоду. В цілому УФФ володіє більшістю переваг утепленої шведської плити, але має кілька унікальних особливостей. Для когось вони стануть принциповими при виборі на користь УФФ:
    • по-перше, УФФ служить ідеальним рішенням для будівництва на ділянках зі складним рельєфом. Так, наприклад, при зведенні УШП допускається лише невеликий перепад висот в зоні забудови, а це накладає певні обмеження на вибір ділянки під забудову або тягне за собою додаткові затрати праці на підготовку ділянки під будівництво;
    • по-друге, утеплений фінський фундамент дозволяє звести абсолютно будь-яку висоту цоколю - на відміну від УШП, в якій висота обмежена розмірами плити;
    • по-третє, УФФ - універсальне рішення. Шляхом зміни геометрії підошви фундаменту і перетину стрічки можна підібрати оптимальні параметри для зведення будь-яких типів будинків.
    ОФФ може мати кілька варіантів виконання. Мілкозаглиблений стрічковий фундамент допускається зводити з монолітного бетону або з блоків. Можливість влаштування фундаменту з блоків і зовсім звільняє від турбот, пов'язаних з установкою дерев'яної опалубки.
    При влаштуванні утепленого фінського фундаменту роботи можна розділити на кілька етапів. Спочатку встановити стрічковий фундамент, звести теплий контур котеджу, включаючи стіни та покрівлю, а тільки потім перейти до монтажу конструкції утепленої підлоги. Після монтажу стрічкового фундаменту бетонна стяжка укладається на шар міцної теплоізоляції, що володіє низьким водопоглинанням і високою міцністю на стиск. Таким характеристикам відповідає екструзійний пінополістирол SWEETONDALE CARBON ECO SP, він спеціально розроблений для конструкцій, що зазнають підвищених навантажень.
    Є і другий варіант, він також дуже поширений: коли процес будівництва ділиться на кілька етапів. Спочатку завершуються всі роботи з улаштування фундаменту, після чого можна переходити до зведення стін і покрівлі.
    Для будинків, в яких не передбачені підвали і технічні поверхи, УФФ є відмінною інвестицією в будівництво енергоефективного житла. Завдяки продуманій системі теплоізоляції, фундамент ефективно перешкоджає витоку тепла. За умови грамотної теплоізоляції стін, покрівлі, перемичок над віконними і дверними отворами, можна досягти значної економії енергоресурсів на обігрів взимку і охолодження влітку.

  • ЯК УТЕПЛИТИ ФАСАД ЗА ДОПОМОГОЮ XPS СВОЇМИ РУКАМИ. ДЕТАЛЬНА ІНСТРУКЦІЯ ВІД А ДО Я

    Фасад – це не просто обличчя вашого будинку, але і одна з основних зон тепловтрати. Тому так важливо вибрати для його утеплення та оздоблення матеріали і технології, які допоможуть зберегти відмінний вигляд і тепло в будинку на тривалий час. Застосувавши правильний підхід, ви можете самостійно створити для свого будинку фасад, який прослужить без дефектів мінімум 50 років. За даними екологів, при традиційних технологіях будівництва приватних будинків від 20 до 30% тепловтрат припадає на стіни (ще 15-20% губляться через двері та віконні отвори, і близько 20-30% - через покрівлю). Практичні європейські споживачі, які десятиліттями живуть в умовах дуже високих тарифів на енергію, зрозуміли, що набагато вигідніше вже на етапі будівництва інвестувати у правильну теплоізоляцію зовнішніх стін, ніж потім роками нести великі витрати на опалення будинку, а при неправильно виконаному утепленні - на осчищення стін від грибка і цвілі.
    При виборі матеріалу для теплоізоляції необхідно зупинитися на максимально вологозахищеному варіанті, оскільки при накопиченні води будь-яка теплоізоляція різко погіршує свої характеристики. Поєднання теплоізоляційних властивостей, вологостійкості, довговічності і міцності дозволяє екструзійному пінополістиролу (XPS) з успіхом застосовуватися для утеплення фасадів у різних кліматичних зонах.
    Утеплення фасадів проводиться з зовнішньої сторони будівлі, з обов'язковим розрахунком конструкції на захист від перезволоження. Завдання цього розрахунку - спланувати товщину теплоізоляційного шару, якого буде достатньо для того, щоб за річний період в стіні не накопичувалась волога. Тоді матеріал стін не буде промерзати, не виникне умов для утворення цвілі і грибка - будинок буде не тільки теплим, але і довговічним.
    Чи можна обійтися без утеплення взагалі? Теоретично можна, але щоб підтримувати в будинку комфортну температуру в не найсильніший мороз -10˚ С, стіна повинна бути товщиною мінімум в 2-3 цеглини або 60 см газобетону. Застосування сучасної теплоізоляції дозволяє скоротити навантаження на несучі конструкції і забезпечує більш естетичний і сучасний вигляд будинку.
    При виборі матеріалу потрібно врахувати і його зручність при монтажі. Так, плити XPS бувають гладкими або фрезерованими. Наприклад, XPS SWEETONDALE CARBON ECO FAS випускається зі спеціальними канавками, які забезпечують хороше зчеплення зі штукатурним шаром (адгезію). Якщо ви виберете гладкі плити XPS, поверхню потрібно буде обов'язково обробити ножівкою або металевою щіткою, інакше штукатурний шар через деякий час може почати відшаровуватися разом з глянцевою плівкою, якою покрита плита. Спеціально виготовлені для фасадів фрезеровані плити позбавлять вас від зайвої роботи.
    Наявність у XPS L-подібних кромок полегшує процес монтажу і страхує від утворення так званих «містків холоду», тобто ділянок, через які випаровується тепло. Надійний захист від тепловтрат забезпечують тільки стики внапуск - штукатурка, якою ви покриєте плити XPS, не має таких теплоізоляційних характеристик і не зможе захистити шви від промерзання.
    Визначившись з маркою теплоізоляційного матеріалу, підбирайте інші елементи фасадної системи. Крім XPS SWEETONDALE CARBON ECO FAS вам будуть потрібні:
    - зміцнююча грунтовка;
    - базовий штукатурний склад;
    - лугостійка фасадна армована сітка;
    - вирівнюючий шпаклювальний склад;
    - клейовий склад для кріплення XPS;
    - матеріали для облаштування зовнішнього оздоблювального шару.
    Найкраще рішення - підібрати всі матеріали за готовими інструкціями виробників, в яких вже враховані характеристики матеріалів. Помилка у виборі матеріалів може стати фатальною для будинку: наприклад, якщо шари будуть мати неправильні пароізоляційні характеристики, стіни будуть перезволожувати і покриватися цвіллю, а термін служби конструкції скоротиться в рази. На ринку вже сьогодні є готові рішення, які пройшли кліматичні випробування у спеціальних лабораторіях і мають сертифікати, що підтверджують їх довговічність. Наприклад, система SD-ФАСАД Комбі із застосуванням полімерної тонкої штукатурки гарантовано прослужить мінімум 50 років.
    Однак для досягнення такої міцності необхідно ретельно дотримуватися технології монтажу. Вона складається з декількох послідовних етапів і повинна проводитися в теплу пору року, при температурі повітря від + 5˚ С до + 30˚ С, щоб суміші і склади, які використовуються, не тріскалися від переохолодження або перегріву.
    Поетапна схема утеплення фасаду XPS
    1. Підготовка стін:
    - видалення штукатурки, що обсипається, зрізання виступаючих частин (цвяхи, арматура);
    - нанесення не менше двох шарів грунтовки, що дозволяє знизити поглинаючу поверхню основи і поліпшити адгезійні властивості;
    - вирівнювання поверхні базовим штукатурних складом (найкращий вибір - полімерцементна суміш, яку ви зможете використовувати і для роботи з іншими шарами).
    2. Монтаж стартового профілю, на який будуть опиратися плити теплоізоляції
    3. Монтаж плит XPS теплоізоляції:
    - при необхідності - підготовка поверхні плит за допомогою ножівки або металевої щітки;
    - нарізка плит XPS. При нарізці потрібно враховувати, що монтаж здійснюється від кута будівлі з невеликим зсувом - як мінімум на половину плити;

    - примірка плит;
    - приготування клейового складу, що не містить розчинників (нагадуємо: кращим варіантом для використання з XPS є полімерцементна суміш, яка забезпечує найкраще зчеплення з основою);
    - нанесення клейового складу на плити. Якщо стіни практично рівні, клейовий склад наносимо зубчастою теркою суцільним шаром, якщо присутні нерівності, клей наноситься по периметру плити і декількома точками товстим шаром;

    - наклеювання першого ряду плит проводиться з невеликим зсувом щодо місця первинної установки (плиту з нанесеним клейовим складом прикладаємо до основи і потім з натисканням зрушуємо до необхідного місця установки, так щоб клейовий склад рівномірно розподілився між дотичними поверхнями);
    - наклеювання наступних рядів проводиться з обов'язковою розбіжкою швів, в тому числі і на кутах будинку.
    4. Підрізання плит:
    - через добу після підсихання клею проводиться підрізання плит на кутах будинку.
    5. Механічна фіксація:
    - свердління отворів за допомогою перфоратора;
    - фіксація плит XPS тарілчастими пластиковими фасадними дюбелями з металевим сердечником і термоголовкою з розрахунку 4-5 штук на 1 м², в кутових частинах будівлі і по периметру прорізів - 8 штук на 1 м².



    6. Формування базового армуючого шару:
    - за допомогою спеціальної фасадної склотканинної лугостійкої сітки і полімерцементного розчину проводиться армування базового шару.

    Утеплений таким чином фасад при нормальних умовах температури і вологості, як правило, вже приблизно через добу готовий до проведення подальших оздоблювальних робіт. Нанесення декоративного штукатурного шару завершить роботу зі створення фасаду, про який ви мріяли з самого початку, коли ще тільки задумали свій будинок. Створений із застосуванням XPS і дотриманням технологій, цей фасад буде багато десятиліть зберігати тепло вашого будинку і без додаткового ремонту радувати око господарів і гостей.